V naší ambulanci používáme ultrazvukový přístroj Philips „Pie Medical Scanner 100“ s možností uchování obrazu na magnetickém mediu. Ultrazvukové vyšetření provádíme v ordinaci ve Zlíně i Slavičíně.

Ultrazvukové vyšetření je moderní a velmi přesné vyšetření, které se během poslední dekády stalo již zcela rutinním vyšetřením ve všech oborech medicíny. Je důležité především pro zobrazení tzv. měkkých tkání, tj. svalstva, šlach, kloubních pouzder, tedy tkání, které na klasickém RTG nejsou patrny. Ultrazvukové vyšetření je velmi důležité především k upřesnění diagnózy a tím i stanovení vhodnosti dalšího postupu, rozhodnutí o vhodnosti operace.

Ultrazvukové vyšetření je nebolestivé a pro pacienta naprosto bezproblémové. Po nanesení speciálního gelu na kůži se přiloží ultrazvuková hlavice na postižený kloub či krajinu a vyšetření je možno pozorovat na monitoru.

Ultrazvukové vyšetření používáme u novorozenců k vyšetření kyčelních kloubů, jakou součást prevence vrozených vad kyčelních kloubů. U dětí většinou vyšetřujeme jen sporadicky, spíše jen šlachové afekce, případně aseptickou nekrózu typu M.Osgood Schlatter (růstová porucha v horním konci holenní kosti). U dospělých používáme ultrazvukové vyšetření především k přesné diagnostice afekcí ramenních i kolenních kloubů, méně často i loketních kloubů, dále k diagnostice nádorů, případně cystických útvarů.

Ultrazvukové vyšetření je výkon plně hrazený zdravotními pojišťovnami!